Nickelback

14. července 2009 v 23:07 | Princess of evil |  Nickelback
Chad Kroeger, Ryan Peake, Daniel Adair a Mike Kroeger tvoří v současnosti kanadskou rockovou kapelu, která vznikla v roce 1995.
Pojmenování kapely si Mike Kroeger přenesl ze svého bývalého zaměstnání u Starbucks. Tehdy totiž často používal okřídlenou větu: "Here's your nickel back." (Drobné nazpátek.)
V roce 1996 Nickelback vydávají své první EP o sedmi písních s názvem Hesher, ovšem v tom samém roce zvládají i své první studiové album Curb.
Po vydání druhého alba The State (1998) Nickelback podepisují smlouvu s EMI a Roadrunner Records a tehdy skutečně začíná jejich hudební éra. Díky těmto společnostem znovu vydávají The State, které se v Kanadě a Spojených státech stává zlatým. O rok později vydávají Silver Side Up, z něhož pochází singl How You Remind Me, který ihned zaujímá první pozice v kanadských a amerických hitparádách a v roce 2002 se pak vyšplhá i na první místo v Billboard Hot 100. Jedničkami v hitparádách pak jsou i songy Too Bad a Never Again.
Nejúspěšnější album kapely přichází v roce 2005 a nese název All the Right Reasons. Všechny hity, které deska vyprodukovala (Photograph, Savin' Me, Far Away, If Everyone Cared a Rockstar) se ocitly v první dvacítce hitparády Billboard Hot 100.
V září tohoto roku přišla první ochutnávka z nového alba, píseň If Today Was Your Last Day a deska samotná, která vyšla v listopadu, se jmenuje Dark Horse.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama