Zimní noc

9. dubna 2009 v 15:22 | Princess of evil |  Ostatní tvorba
tak tohle jsem napsala jako velkej sloh do školy...a zajímá mě i váš názor..:D...já vim opakuju se:D:D

Sedím u okna a nemám náladu vůbec na nic, nejraději bych se sebrala a utekla, utekla pryč od všeho, co mě štve a tíží, ale nejde to. Je večer a já sem rozhodnutá nejít spát, ale pozorovat ten života dávající cyklus dne a noci.
Ne celý kraj již dopadá mlha a sní mráz oznamující, že se blíží ona, ta zlá a proradná královna noc. Zahalí všechno do černo-černého kabátu. Tam, kde si ještě před chvílí spokojeně hrály všechny děti, se najednou začnou objevovat poslové královny, kteří oznamují, že je čas jít se schovat, a že slunce nemá již žádnou moc. Nejraději bych vyběhla ven a sama bych se místo slunce, které podle mého vzdalo svou bitvu až příliš lehce, poprala s tajemnou královnou, která neukazuje svůj obličej.
Začíná na mě padat únava a sní spojená úzkost. Na celém světě není jediného člověka, bytosti nebo nadpřirozeného jevu, který by mi dokázal, nebo chtěl pomoci. Z nebes se v tu samou chvíli, kdy jsem přemýšlela, začali snášet maličcí andílci, kteří během chvíle pokryli celou zemi a zakryli jí bílou peřinkou, jako by se báli, že jí královna noc ublíží. U tohohle okna sedím už několik hodin a vlastně jsem si ani neuvědomila, že zlá královna naplnila svoje výhružky. Všude okolo byla nejhlubší tma, jakou jsem kdy viděla. Napadlo mě, že bych mohla jít na balkon, a tak se taky stalo. Jak krásně šel slyšet ten hlas, hlas kterým promlouvají pouze stromy. Ten hlas zpíval o tom, že noc brzy skončí a celý svět se zase probudí jako Šípková Růženka po polibku prince. Na důkaz se začaly objevovat červánky a slunce naznačovalo svůj souboj s nocí. Na tváři se mi objevil malý úsměv, uvědomila jsem si, že těm stromům věřím, a jak se později ukázalo, udělala jsem správně.
Apollon svedl závěrečný boj s mocnou bohyní Nykty a s bohem Erebem. Tentokrát svůj boj vyhrál a z mého srdce se vytratila nejistota, zklamání a úzkost jako mávnutím kouzelného proutku. Na nebeském moři se objevil zlatý míč, který oznámil, že boj je u konce a noc je zažehnána, a nastává krásný zimní den, zabalený do sněhové peřinky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama